A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/royalmed/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/royalmed/public_html/system/core/Exceptions.php:185)

Filename: libraries/Session.php

Line Number: 675

Royal Medica
 • Регистрација
 • Контакт
  Стапете во Контакт
  Богданци
  Достапност:
  8:00 до 20:00
  Адреса:
  ул. Маршал Тито, број 131, Богданци

  тел: (+389) 34 223 600
  факс: (+389) 34 223 600
  Е-Пошта: royal.medica@yahoo.com

(+389) 34 223 600

Испитување на функцијата на тироидната жлезда


ПЗУ “РОЈАЛ МЕДИКА” Богданци прави испитување на функцијата на тироидната жлезда.Тироидната жлезда има важна улога во организмот на човекот.Таа е една од најголемите ендокрини жлезди во телото и учествува во регулирањето на метаболизмот.Во овие процеси жлездата учествува со продуцирање на хормони,примарно Тироксин (Т4) и Тријодтиронин (Т3),кои ја регулираат брзината на метаболизмот и влијаат врз растот и брзината на функцијата на многу системи во телото.Контролирана е од хипоталамусот и хипофизата,преку TSH I T4.

1.ЛАБОРАТОРИЈА (ИСПИТУВАЊЕ НА ТИРОИДНИ ХОРМОНИ)
-Т4
-TSH

2.СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИ ПРЕГЛЕД

3.ЕХО НА ТИРОИДНА ЖЛЕЗДА


Информации и закажување на телефон:
034/223-600 лок.0
072/254-495

Настани


ОРТОПЕДСКИ ПРЕГЛЕД КАЈ ДЕЦА И ВОЗРАСНИ


 • Маршал Тито 131 Богданци
 • 29 Мар, 2014
 • 09:00 до 17:00

 • Покровител: ПЗУ РОЈАЛ МЕДИКА БогданциОРТОПЕДСКИ ПРЕГЛЕДИ КАЈ ДЕЦА И ВОЗРАСНИ


 • ПЗУ РОЈАЛ МЕДИКА Богданци
 • 01 Мар, 2014
 • од 09:00 до 16:00

 • Покровител: ПЗУ РОЈАЛ МЕДИКААрхива© 2013 Total Media Production, all rights reserved.